Paket Yemek Hizmetleri

Günümüzün hızlı hayat temposu içerisinde durup yemek hazırlığı süreci ile ilgilenmek, zaman konusunda özellikle çalışan insanları zorlayabilmektedir. Bu sebeple temel ihtiyaç olan beslenme, genellikle paket gıdalar ile karşılanıyor. Çalışma hayatının yanı sıra geniş çapta organizasyon ya da evlerde kalabalık misafirler için verilen davetlerde paket yemek hizmeti, son yılların en çok tercih edilen catering hizmeti oluyor.

Profesyonel mutfaklarda özenle hazırlanan paket yemekler, tek kullanımlık kaplar ile adrese teslim ediliyor. Çorba, ana yemek, yardımcı yemek ve tamamlayıcıların bir arada bulunduğu menüler, her damak tadına hitap edebilmesinin yanı sıra günlük alınması gereken besin değerlerini alabilmeyi, dolayısıyla sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmayı kolaylaştırmaktadır. Bireysel veya şirketler için kurumsal olarak sipariş verilebilen paket yemek hizmetleri; yemek firmaları tarafından sunulmakta olup sağlıklı, dengeli ve lezzetli bir beslenme süreci sağlar.

Paket Yemek Hizmetleri

Paket Yemek Hizmetleri

Paket Yemek Nedir?

Paket yemek; mutfak olanağının ya da birden fazla kişiye yemek hazırlama imkanının bulunmadığı durumlarda tercih edilen catering çözümüdür. Yemek firmalarının mutfaklarında özel olarak hazırlanan yemeklerin, paketlenerek adrese teslim edildiği paket yemekler, tek kişi ya da birden fazla kişi için tercih edilebildiği gibi çok sayıda çalışanın bulunduğu işyerleri tarafından da tercih edilmektedir. 

Yiyeceğin sıcaklığını ya da soğukluğunu muhafaza edecek özel kaplarla teslimatı yapılması sayesinde, hazırlanan menünün lezzetini kaybetmeden tüketilmesi sağlanır. Bu sebeple ev yemeklerini düzenli olarak sipariş vermek isteyenler için sıcak yemek aboneliği çözümü verilmekte ve düzenli olarak paket yemek imkanı sunulmaktadır.

Tavsiye : Taşıma Yemek Hizmeti

Paket Yemek Aboneliğinin Avantajları 

Yemek aboneliği, düzenli olarak yemek siparişi verme ihtiyacı duyanlar için ekonomik bir çözümdür. Üstelik aylık ya da belirli dönemlik abonelikler sayesinde her gün kişiye özel farklı, lezzetli ve besleyici menüler hazırlanarak sunuluyor. Aylık olabileceği gibi günlük yemek aboneliği ile öğlen ya da akşam yemeği imkanlarından yararlanılabilmektedir. Genel olarak bakıldığında paket yemek aboneliğinin avantajları arasında;

  • Paket yemek abonelikleri sayesinde menü seçenekleri önceden hazırlanır, gerekli olan besleyici değerlerin bulunduğu menüler ile kişiye sağlıklı bir beslenme rutini oluşturulur.
  • Yemek hazırlama zahmetinden kurtarması sayesinde özellikle çalışan kesim için zamandan ve emekten tasarruf sağlar.
  • Tek kullanımlık kaplara konular menüler, el değmeden hazırlanmakta olup son derece hijyeniktir.
  • Her gün en önemli sorun olan ‘bugün ne yesek’ sorusuna zengin menü seçenekleri ile sayısız alternatif sunmaktadır. 
  • Kişilerin alerjik durumlarına ya da sahip oldukları hassasiyetlerine göre özenle hazırlanmakta ve her ihtiyaca cevap verebilmektedir. 
Paket Yemek Hizmeti

Paket Yemek Hizmeti

Paket Yemek Çeşitleri

Bir öğünde alınması gereken tüm besin değerleri göz önüne alınarak özel olarak hazırlanan menüler sayesinde besleyici bir düzen sağlanıyor. Tercihe göre genellikle öğle ya da akşam yemekleri için sipariş verilen paket yemekler, evlere yemek servisi yapan firmalar tarafından hızlı şekilde ulaştırılıyor. Hız, kalite, hijyen ve lezzetin yanı sıra bir diğer önemli nokta ise paket yemek çeşitlilikleri oluyor. 

Paket yemeklerde genellikle çorba yerini almakta olup çorbanın dışında ana yemek, yardımcı yemek ya da salata vb. tamamlayıcılar yer alır. Paket yemekler aylık yemek aboneliği şeklinde sipariş verildiğinde menüler, aylık olarak hazırlanmakta ve tüketicilere her öğün lezzetli şekilde sunulmaktadır. Temelde çorba çeşitleri, pilav çeşitleri, salata çeşitleri ve tatlı çeşitlerinin yanı sıra ana yemekler de menüyü dengeleyecek şekilde hazırlanıyor. Bu sebeple bir kişinin tek öğünde alması gereken miktarlar dengeli şekilde sağlanmakta ve hem sağlıklı hem de lezzetli bir yemek vakti garanti edilmektedir. 

Tavsiye : İftar Yemek Organizasyonu

Paket Yemek Siparişi Nasıl Verilir?

Profesyonel yemek firması ile anlaşma sağlayarak kapıya yemek servisi hizmeti alabilmeniz mümkün. Bu süreçte siparişin nasıl verileceği noktasında soru işaretleriniz bulunabilir. Öncelikle kendi beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalı, bu doğrultuda firmamız üzerinden sipariş oluşturmalısınız. Yemek aboneliği düşünenler, bu aşamada abonelik oluşturabilir. Abone ve sipariş oluşturma işlemlerinde seçme özgürlüğü bulunmaktadır. Ofise ya da eve yemek hizmeti alırken menü seçeneklerini dilediğiniz gibi belirleyebilir ya da hazır menüler içerisinden seçim yapabilirsiniz. 

Paket yemek hizmeti fiyatları belirlenen menü örneğine göre değişiklik göstermekte olup her durumda piyasaya göre ekonomik bir seçenek olmaktadır. Siparişinizin tamamlanmasıyla birlikte yemeğiniz özenle hazırlanmaya başlar ve hazırlandıktan sonra tek kullanımlık kaplara yerleştirilir. Son aşamada araçlarla adresinize en hızlı şekilde teslim edilir ve yemek derdinize lezzetli bir çözüm sunar.

Leave Your Comment

Kurumsal

İletişim

Adres: Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Fırat Cad. No:4/2 İç Kapı No:10 Başakşehir / İstanbul

Tüm Hakları Sakldır. © 2023 - SEOpix