Toplu İftar Yemeği

Bu sıralar toplu iftar yemeği kelime grubunu sıklıkla duymaya başladıysanız o kutlu ay ya gelmiş çatmıştır ya da eli kulağındadır… Henüz Ramazan ayının başlamasına günler kala bir şenlik, esenlik, bereket ve ruhani bir huzurla Müslüman alemini karşılayan 11 Ayın Sultanı, fiziksel olarak açlıkla karşılaşılmasına rağmen ruhların arınmasının yanında sağlık açısından da bütün bir yıl durmaksızın çalışan midelerin kendini yenilemesi için iyi bir fırsattır…

Toplu iftar organizasyonları gündeme geldiğinde akıllara 30 günlük iftar menüsü planlama süreci gelmektedir. 30 gün ramazan menüsü planlaması sayesinde iftara ne yesem? Derdinden kurtulan vatandaşlar, iftar menüleri arasından kendi damak zevkleri ve olası misafir davetlerine yönelik bir ön hazırlık yapmış olmaktadır. Tam da burada ise devreye toplu iftar menüsü hazırlayan yemek firmaları girmektedir. İstanbul toplu iftar yemekleri özelinde devreye giren oluşumlar sayesinde hizmet alan kişiler ister evlerinde ister de fabrika, işyeri gibi alanlarda iftar catering hizmeti fırsatlarından yararlanmaktadır. Sonuç olarak Ramazan Ayı catering hizmetleri sayesinde bütün bu menü planlama karmaşasından kurtulan vatandaşlara ise sadece bu özel ayın keyfini çıkartmak kalmaktadır.

İftar Yemeği

İftar Yemeği

İftar Yemeği Organizasyonu Nedir?

Peki iftar yemeği organizasyonu nedir? İftar organizasyonu, iftar yemek firmaları tarafından akşam saatlerinde orucun açılması için oluşturulan ve plan, program dahilinde yemek hazırlama sürecinin merkezde yer aldığı bir faaliyettir. İftar daveti yemek organizasyonu çerçevesinde organizasyonu planlayan kişi veya kişiler hangi yemeklerin hazırlanacağından tutun da kaç kişilik bir yemek hazırlanacağına, yemeklerin nerede yenileceğine, öncesinde ve sonrasında bir aktivite olup olmayacağına kadar tüm süreçleri planlar. Bir sonraki başlığımızda toplu iftar yemeği nasıl planlanır? Konusu detaylı olarak ele alınmıştır;

Tavsiye: Taşıma Yemek Hizmeti

Toplu İftar Yemeği Nasıl Planlanır?

İftar yemeği nasıl olmalı veya bir diğer deyişle toplu iftar yemeği nasıl planlanır? Bu soruların cevabını vermek için öncelikle geniş kitlelere hitap eden örneğin 500 kişilik iftar yemeği mi istiyorsunuz yoksa daha çok eş dost davetine yönelik 20 kişilik iftar menüsü mü? Buna karar vermelisiniz. Bu kapsamda iftar yemeği planlama sürecine dair göz önünde bulundurulması gereken belli parametreler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır;

 • Öncelikle organizasyona kaç kişi davet edeceğinizi kararlaştırınız.
 • Bu aşamadan sonra iftar davetinin nerede yapılacağı hususunu netleştiriniz.
 • Şimdi nasıl bir menü tercihi yapmak istediğinizi ve menünün etli mi yoksa etsiz mi olmasını istediğinize karar veriniz.
 • Davetiniz tanıdığınız kişilerden oluşuyor ve söz konusu kişilerin vejeteryan, vegan gibi yönelimlerde olduğundan haberdarsanız buna uygun bir menü seçimi yapmayı unutmayın.
 • Davete gelecek olan kişilerin yaş skalasını da gündeme almalısınız. Eğer yaş olarak daha olgun kimseler gelecek ise yemeklerin tuz, baharat, yağ gibi oranlarında daha dikkatli olunmalıdır.
 • Aynı şekilde davetteki kişiler daha genç yaş sınıfında ise ona göre yemek seçimleri yapılmalıdır.
 • Bunların yanında organizasyon için mekanda çalınacak enstrümantal parçalar arzu ediyorsanız bunların planlamasını yapınız.
 • Son olarak ise organizasyonun yemek dağıtımında görev alacak personel ile koordine sağlanmalıdır.
İftar Catering Hizmeti

İftar Catering Hizmeti

İftar Yemeği Catering Süreci

Yemek hazırlama sürecini sizin yerinize başkalarının yaptığını ifade eden catering kelimesi, Ramazan ayında da karşımıza çıkan bir hizmettir. Şirket iftar yemeği gibi söz konusu kurumsal iftar organizasyonu süreçlerinde gündeme gelen iftar yemeği catering hizmeti yemek hazırlama telaşından kurtaran bir kolaylıktır. Bu kapsamda hazırlanacak iftar menüsü özelinde sorunsuz bir organizasyon için ramazan ayı catering hizmeti almak isteyenler aşağıdaki hususları hizmet veren catering markası ile görüşerek açıklığa kavuşturmalıdır;

 • İftar toplu yemek hizmetleri alacağınız şehir hangisi? Bu husus en doğu ile en batı arasındaki 76 dakikalık yerel saat farkı sebebiyle önem arz etmektedir. Zira İstanbul iftar vakti ile örneğin Kars iftar vakti arasında ciddi bir planlama farklılığı gerekecektir.
 • Hizmet alınacak şehir belirlendiyse sonraki aşamada ise hangi catering şirketi ile çalışılacağı konusunda araştırmalar yapılmalıdır.
 • İftar yemeği catering fiyatları kapsamında bütçenize uygun bir marka bulduysanız şimdi yapmanız gereken ilgili markanın catering hizmetine dair gerekli belgelerinin olup olmadığı hakkında incelemeler gerçekleştirin.
 • Sonrasında hijyen şartları ve kullanılan ürünlerde son kullanma tarihleri gibi sağlık açısından önemli konulara dikkat edilip edilmediğinden emin olun.
 • Hazırlanan yemeklerin taşımasında kullanılacak vasıtaların sıcak soğuk muhafaza seçeneklerini irdeleyin.
 • Son olarak ise kaç çeşit yemek, kaç kişilik yemek, vegan-vejeteryan menü gibi özel isteklerinizi catering firmasına iletin.
 • Bütün bu maddelerin ardından catering iftar hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

Ramazan Ayı İftar Menüleri

Ramazan ayı iftar menüleri sadece doyumluk değil aynı zamanda bir görsel şölen de sunmaktadır. Kalabalık iftar menüsü kavramından hareketle bazen onlarca bazen de binlerce kişinin tek bir amaç için sofraya oturduğu anlarda toplu iftar yemeği menüsü üzerinde titizlikle durulması gereken bir eylem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda çoğu zaman etli iftar menüleri ilgi odağı olurken kimi zaman da hassasiyeti olan vatandaşlar için etsiz iftar menüleri gündeme taşınmaktadır. Doğrudan kuzu veya dana eti sevmeyenler ise kıymalı iftar menüleri, köfteli iftar menüleri veya tavuklu iftar menüleri alternatiflerine yönelebilmektedir. Siz de Ramazan ayı için toplu iftar yemeği menüleri vermek istiyorsanız NK Catering bünyesinde yer alan catering Ramazan menüleri hakkında iletişim bölümünden temasa geçerek konuya dair daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Aşağıda ramazan iftar menusu kapsamında bazı örnek menüler sıralanmıştır;

 • 1. gün iftar menüsü: Et kavurma, şehriyeli pirinç pilavı, mercimek çorbası, çoban salata, cevizli baklava.
 • 2. gün iftar menüsü: 4 kaşık çorbası, fırında tavuklu bulgur kapama, közlenmiş patlıcan salatası, güllaç.
 • 3. gün iftar menüsü: Dalyan köfte, makarna, yeşil mercimek çorbası, mevsim salatası, lokma.
 • 4. gün iftar menüsü: Izgara köfte, mantar çorbası, tereyağlı pirinç pilavı, sütlaç, Rus salatası.
 • 5. gün iftar menüsü: Fırında tavuk, tavuklu patates sarma, soğuk baklava, makarna salatası.
 • Bu ve daha çok alternatif için yemek işini profesyonellere bırakmak istiyorsanız NK Catering olarak bir telefon kadar yakınınızdayız.

Toplu İftar Yemeği Fiyatları

Sona gelmişken toplu iftar yemeği fiyatları konusundan da bahsetmeden olmaz… Arama motorlarına iftar yemeği vermek ne kadar? Gibi sorular soran kişiler bilmelidir ki iftar yemegi veya bir diğer deyişle iftar menusu söz konusu yemek çeşidi, kaç kişilik yemek çıkarılacağı gibi konulara göre değişiklik göstermektedir. Buradan hareketle uygun iftar menüleri arayan vatandaşlar için NK Catering, ramazan iftar menü fiyatları konusunda tatmin edici bir kolaylık sağlamaktadır. Catering iftar yemeği fiyatları ve hizmet sürecine dair daha kapsamlı ve güncel bilgi almak için iletişim bölümünden uzman ekibimizle bağlantı kurabilirsiniz.

Leave Your Comment

Kurumsal

İletişim

Adres: Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Fırat Cad. No:4/2 İç Kapı No:10 Başakşehir / İstanbul

Tüm Hakları Sakldır. © 2023 - SEOpix